Четверг, 21.11.2024, 08:47
Приветствую Вас Гость
Главная » FAQ [ Добавить вопрос ]

Добрый день!
На меня бывшая жена подала в суд заявление на алименты в размере 50% моего всего дохода.
у нас есть сын.
Я являюсь частным предпринимателем на едином налоге я не могу разобраться какая у меня зарплата?
Я сдаю квартальные отчеты валового оборота,мне говорят что это мои доходы (так мне сказали в налоговой )но это не так.У меня есть еще ребенок от первого брака.
какой может быть процент алиментов?
________________________________________________________

Размер алиментов не может быть ниже 30% от прожиточного минимума на ребенка. Это в районе 150 грн. Вы имеете право просить суд назначить алименты в твердой сумме - например 200 грн, указать в суде что у вас есть ещё ребенок, на которого вы также платите алименты и что на вашу жизнь также должны оставаться деньги. Удачи.
Добавил: Василий

Ув. Юристы! У нас такая ситуация. Заседание суда проходит под запись на кассету. Может ли защитник просить копию записи? Или хотябы прослушать ее, если да, то на основании какой статьи?
И еще! Защитнику по ходатайству отказано о выдаче копий из дела – говорят, «не предусмотрено законом»! Верно ли это?
_______________________________________________

Согласно статье 27 Гражд.-проц. кодекса Украины
лица, которые принимают участие в деле, имеют право знакомится с материалами дела, делать выписки, снимать копии документов и т.д.
Согласно статье197 Гражд.-процес. кодекса Украины по ходатайству лица, которое берет участие в рассмотрении дела, может быть за плату осуществлена полная или частичная распечатка процесса, а также лицо имеет право получить копию информации с носителя, то есть запись процесса.Выводы делайте сами.

Добавил: Василий (vaso)

Доброго дня.
Неодноразово ставив питання на різноманітних форумах ДАІ України і жодної відповіді, нажаль, не отримав.
Я - громадянин України, мешкаючи останні 3 роки у ФРН, здійснив обмін українського посвідчення водія на німецьке на загальних підставах. При цьому українське посвідчення було у мене вилучено(обмін). Постійне місце проживання - Україна. Маю німецьку прописку.
Питання:
Чи надає німецьке посвідчення водія мені право керувати транспортним засобом на території України, зареєстрованим в Україні?
_____________________________________________

Відповідно до п. 32 Постанови КМ України від 1993.05.08 р. "Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами" іноземні посвідчення водія, що відповідають вимогам міжнародної Конвенції про дорожній рух (1968 р.) дійсні на території України тільки у разі керування транспортними засобами при здійсненні туристичних поїздок, міжнародних перевезень вантажів, відряджень строком до одного року.
Отже, німецьке посвідчення водія дійсне на території України не більше року. У Вас дійсно спірна ситуація, може Вам краще здати іспити і отримати друге посвідчення водія - українського зразка?

Добавил: Василий (vaso)

Мій колишній чоловік - батько моєї дитини, виплачує в середньому по 30 грн. аліментів в місяць. Я б хотіла відмовитися від них, але за умови, що він (батько дитини) не буде мати батьківських прав. Чи можливо це?
_____________________________________________________
Вы можете также обратиться в исполнительную службу с тем, чтобы насчитали задолженность по алиментам, так
как при любых обстоятельствах должник обязан платить не менее 30% прожиточного минимума, просить исполнительную службу принять меры ко взысканию алиментов, вы можете также обратиться в суд с иском о взыскании с должника задолженности с начисленной на нее пеней - 1 % за каждый день просрочки.

Добавил: Василий (vaso)

"Дадут ли отсрочку моему молодому человеку, если у меня беременность 12 недель, но мы живем в гражданском браке, почти 1 год?"
______________________________________________________


Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» відстрочка надається особам у зв’язку з сімейними обставинами, якщо призовник має вагітну дружину.

Отже, для цього Вам необхідно узаконити свої відносини



Добавил: Василий (vaso)

"Положены ли и какие льготы по растаможке автомобилей инвалидам 1-й группы?"

___________________________________________________________
Згідно з законом України від 16.11.95 № 432/95-ВР «Про деякі питання оподаткування підакцизних товарів» були скасовані пільги, надані законодавчими актами України щодо сплати ввізного мита, митних та акцизного зборів, а також податку на добавлену вартість при ввезенні на митну територію України підакцизних товарів як для подальшої реалізації, так і для власного споживання громадянами України, в тому числі інвалідами. На даний час, законодавчо ці пільги не відновлювалися. Тобто пільг при розмитненні автомобілів інваліди не мають.


Разом з цим зазначаємо, що одним із шляхів безоплатного отримання транспортного засобу є ввезення його в Україну в якості гуманітарної допомоги.


Правові, організаційні, соціальні засади отримання, надання, оформлення, розподілу і контролю за цільовим використанням гуманітарної допомоги визначено Законом України від 22.10.99 № 1192-XIV «Про гуманітарну допомогу» та п. 42 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями затвердженого постановою КМУ від 8 вересня 1997 р. № 999.


Ст. 6 згаданого закону встановлено, що гуманітарна допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, у грошовій або натуральній формі (крім підакцизних товарів), яка надається, ввозиться, пересилається в Україну, звільняється від оподаткування. Згідно з цією статтею Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України може визнати гуманітарною допомогою, із звільненням від оподаткування та обов’язкових платежів до бюджету, такі підакцизні транспортні засоби як легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більш як 10 років тому, з об’ємом двигуна не більш як 1800 куб. см, що отримуються Міністерством праці та соціального захисту населення Автономної Республіки Крим, управліннями соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або Міністерством праці та соціальної політики України для подальшої передачі інвалідам, які перебувають в установленому порядку на обліку для отримання спеціального автотранспорту.


Визнання гуманітарною допомогою вищезазначених транспортних засобів здійснюється Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України у кожному конкретному випадку. Відповідно до статей 6 та 8 згаданого закону, митне оформлення транспортного засобу без справляння податків та митних зборів може бути здійснено за наявності відповідного рішення Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України про визнання цього транспортного засобу гуманітарною допомогою.


Для з’ясування окремих деталей процедур отримання, оформлення та визнання товарів гуманітарною допомогою пропонуємо звернутись до управління соціального захисту населення обласної державної адміністрації, в зоні діяльності якої Ви мешкаєте, а з питань ввезення в Україну та митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги - до митного органу за місцем Вашого розташування.
Добавил: Василий (vaso)

Здравствуйте, хотелось бы узнать мнения на счет занятий государственными служащими сетевым маркетингом. Потому как практически это происходит довольно часто/
______________________________________
Это может быть только не легально.
Добавил: Вика (vaso)

Добрый день ув. юристы.
Подскажите пожалоста по такому вопросу.
В пункте кредитного договора (банк и физ. лицо) указано, что все спорные вопросы стороны решают в третейском суде.
Можна ли как-то избежать рассмотрения спора в третейском суде и рассматривать спор в гражданском суде.
____________________________________________
убрав пункт с договора Вы сможете рассматривать спор в гражданском суде.

Было решение, что такой пункт противоречит Конституции, потому как ограничивает право физлица на судебное расмотрение. Причём юрлиц это не касается.
Добавил: Алексей

доброго дня! Шановні юристи, дайте, будь ласка, відповідь, прав чи ні кодуктор (контролер) в міському транспорті, який вимагає від пенсіонеру або оригінал або нотаріально посвідчену копію пенсійного посвідчення? Чому саме ця копія повинна бути посвідчена нотаріусом? Нотаріуси відмовляють в такому посвідчені, посилаючись на те, що посвідчення містить фотокартку власника. Як себе поводити в цієї ситуації? Заздалегідь дуже вдячний!
______________________
Кондуктор правий. Документ, який підтверджує право на безкоштовний проїзд - пенсійне посвідчення. А не його ксерокопія, фотографія чи ескіз. А нотаріально посвідчена копія документів прирівнюється до оригіналу. Нотаріус не правий - наявність фотографії не є перешкодою для нотаріального посвідчення пенсійного посвідчення (як і паспорта, військового квитка та ін.). У всякому разі, мені такі обмеження невідомі. Тож возіть з собою посвідчення - або платіть за проїзд...
Добавил: Михайло Іванович (vaso)

Шановны юристи. Отримали постанову про выдкриття виконавчого провадження. Про суд навыть ы не знали, наказ у виконавчій сулжбі є. Подали в апеляцію але зрозуміло повинен строк для тоого щоб апеляційна інстнація поновила строк для оскарження і прийняла ухвалу, що робити, якщо поки ухвали немає а виконавець намагється стягнути кошти. Але апелційну скаргу ми відправили

Текст ответа:
Ухвала про поновлення строку апеляційного оскарження та прийняття апеляційної скарги є підставою для закриття виконавчого провадження. Вам треба протриматься до часу винесення такої ухвали, а тому подавайте скарги на дії виконавця до суду, його начальника, заявідь виконавцю відвід, напишить заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, де вимагайте припинення виконавчого провадження. Ухиляйтесь від зустрічей з виконавцем. Можливо рахунки ще неарештовані, то зніміть кошти з рахунку.
Ну а якщо гроші все ж такі стягнуть, то у випадку відмови в позові будете мати право на поворот виконання.
Добавил: Вадим (vaso)

Як правильно зробити запис в трудовій книжці якщо працівника перевели на іншу посаду на томуж підприемстві, згідно якої статті та чи потрібно ставити печатку.Прошу навести приклад. ДЯКУЮ

Текст ответа:
А стоит ли вообще, что либо писать в трудовую. Достаточно приказа о преводе.
В противном случае увольте и примите на до\ругую должность.
Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, вустанові, організації, а також переведення на роботу на іншепідприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хочаб разом з підприємством, установою, організацією, допускаєтьсятільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених устатті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбаченихзаконодавством. Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згодипрацівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі,організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ утій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі абоагрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади,обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ниморган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказануйому за станом здоров'я. У зв'язку із змінами в організації виробництва і працідопускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи затією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотнихумов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режимуроботи, встановлення або скасування неповного робочого часу,суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших -працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, апрацівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, тотрудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цьогоКодексу.( Стаття 32 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 5938-11від 27.05.88; Законами N 871-12 від 20.03.91, N 1356-XIV( 1356-14 ) від 24.12.99 ) Стаття 33. Тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором Тимчасове переведення працівника на іншу роботу, необумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою. Власник або уповноважений ним орган має право перевестипрацівника строком до одного місяця на іншу роботу, не обумовленутрудовим договором, без його згоди, якщо вона не протипоказанапрацівникові за станом здоров'я, лише для відвернення аболіквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій,виробничих аварій, а також інших обставин, які ставлять або можутьпоставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, зоплатою праці за виконану роботу, але не нижчою, ніж середнійзаробіток за попередньою роботою. У випадках, зазначених у частині другій цієї статті,забороняється тимчасове переведення на іншу роботу вагітних жінок,жінок, які мають дитину-інваліда або дитину віком до шести років,а також осіб віком до вісімнадцяти років без їх згоди.( Стаття 33 із змінами, внесеними згідно із Законом N 871-12 від20.03.91; в редакції Закону N 1356-XIV ( 1356-14 ) від 24.12.99 )
Добавил: Олег (vaso)

акие документы необходимы для переезда на ПМЖ в Украину из России моей теще 83 года, уроженки Украины (Корсунь-Шевченковский район,Черкасской области) проживающей в настоящее время в Барнауле (Россия) у дочери.
Можно-ли отказаться от Российского гражанства
по месту жительства, чтобы потом не обращаться
в консульство (Киев или Харьков) из Днепропет- ровска?

Текст ответа:
Здравствуйте, уважаемый Николай. Самое главное ей нужно свидетельство о рождении, где написано что она родилась в Украине.
Далее ей потребуются:
1. Загранпаспорт гражданки РФ;
2. 6 фотографии 3.5Х4.5 (и для регистрации и для ПМЖ);
3. Паспорт, того человека где она будет регистрироваться;
4. Документы на жилье того человека, где она будет регистрироваться;
5. Счет в банке Украины о наличии денежных средств;
6. Заполненные анкеты (делают в ОВИРе);
7. Заявление на имя нач-ка местного отдела ГИиРФЛ (бывший ОВИР) с просьбой рассмотреть документы;
8. Автобиография;
9. Спавки из деспансеров об отсутствии СПИДа и туберкулеза.
Вроде все.
Добавил: Николай Кургузов (vaso)

Уважаемые юристы!
подскажите, пожалуйста, какой максимальный процент неустойки и штрафа по закону, и в каком законе это закреплено?
Спасибо

Текст ответа:
Якщо не брати до уваги специфічних відносин (зовнішньоекономічна діяльність, фінансова діяльність та ряд інших), то таких максимальних розмірів не встановлено, за винятком відповідальності за порушення грошових зобовязань - законом України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобовязань" встановлено максимальний розмір пені у розмірі подвійної обікової ставки НБУ.

Доброго дня! Чи може особа, яка має вищу юридичну освіту представляти інтереси в кримінальних справах, та чим має бути підтверджене це представництво.
Дякую

Текст ответа:
По закону, а именно ст. 44 УПК Украины, конечно может, но в практике всё иначе. Как правило в дело допускается адвокат, который имеет соответствующее свидетельство. Законом четко не прописано как и какие именно специалисты в области права могут представлять такие интересы. при этом хочу добавить, что в стадии досудебного следствия вопрос об участии в уголовном деле специалистов в области права решает следователь, в производстве которого находится уголовное дело.А именно необходимо написать аргументированное заявление на его имя и приложить документы, подтверждающие юридическое образование. Кроме этого, необходимо заявление лица, интересы которого будут представлять, о желании и острой необходимости учакстии представителя в деле. Следователь, в свою очередь, рассматривает заявление и в положительном случае выносит постановление о допуске в дело. В противном случае он вынесет постановление об отказе, но в любом случае должен уведомить заявителей. Такая же процедура и в стадии судебного рассмотрения.
Добавил: Коля (vaso)

Если кредитор не направил требование об оплате товара (срока нет об оплате товара договора нет) а сразу предьявил иск в суд может ли єто ситчаться основанием для отказа в удовлетворении иска.

Текст ответа:
відповідно до ч. 2 ст. 530 Цк України якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства. тому якщо боржник не виконав обов"язок щодо оплати товару в семиденний термін, то Ви маєте право звернутися до суду за захистом своїх прав. на нашу думку, в залежності від обставин справи, це може бути підставою для відмови у позові (за відсутності порушення Ваших прав).
Добавил: дмитрий (vaso)

Чи можна надавати відпустку особі яку щойно взяли на роботу, яка не працювала і 7 днів. якою статтею це обговорбеться. Дякую

Текст ответа:
Відпустку без збереження заробітної плати - можна, так само як відпустки у звязку з навчанням, щорічну відпустку суміснику за умови, що за основним місцем роботи він також у цей же час також у відпустці. Перелік можна продовжити. Дозволю собі подати нижче витяг зі ст. 10 закону України "Про відпустки", який стосується щорічних відпусток:
Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті.
Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи наданому підприємстві за бажанням працівника надаються:
1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;
2) інвалідам;
3) особам віком до вісімнадцяти років;
4) чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв'язкуз вагітністю та пологами;
5) особам, звільненим після проходження строкової військовоїабо альтернативної(невійськової) служби, якщо після звільнення ізслужби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду на постійне місце проживання;
6) сумісникам - одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;
7) працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладахта бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків,написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;
8) працівникам, які не використали за попереднім місцемроботи повністю або частково щорічну основну відпустку і неодержали за неї грошової компенсації;
9) працівникам, які мають путівку (курсівку) длясанаторно-курортного(амбулаторно-курортного) лікування;
10) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;
11) в інших випадках, передбачених законодавством,колективним або трудовим договором.
З повагою,
Добавил: Олег (vaso)

С женой не живу с октября (10 месяцев). Суд, который состоялся в конце июня, в разводе отказал по причине ее беременности. Я думаю, что это не мой ребенок. Я обратился в больницу с просьбой сообщить мне точный срок беременности, так как с женой мы не общаемся, но в больнице мне отказали ссылаясь на медицинскую тайну. Подскажите пожалуйста, имею ли я право знать о сроках беременности жены и о ее состоянии, если да, то на каких основаниях и как я могу этого добиться?


Ответил специалист: Смоголь Юрий Владимирович.
Текст ответа:
Вадим!
Не ломайте дров. Ваш ребенок или не Ваш суд Ваш брак не расторгнет пока не родится ребенок и не будет вынесено решение, что Вы не являетесь отцом данного ребенка. Успокойтесь и приготовьтесь к тому, что развод Вы получите, но не в ближайшие года полтора. С медицинской информацией в отношении беременности жена больница поступила правильно не предоставив ее Вам.
Дата рождения ребенка в какой то мере Вам поможет определиться и в дате его зачатия.
Если будут сомнения, сразу же обращайтесь в суд для решения вопроса об отцовстве.
После рождения ребенка, возможна ситуация, что сама жена будет возражать при обращении в ЗАГС для получения свидетельства о рождении ребенка, то что Вы есть биологический отец.
Повторяю, что такие дела рассматриваются в суде без особой спешки.
Добавил: Вадим (vaso)

это для постоянного места жительства или же по работе, или же по учебе ???
Добавил: сергей

а использование подвального помещения для чего?
Добавил: Владимир

Еще нет ответа на этот вопрос.
Добавил: Анатолій

Здравствуйте!
Нет такой льготы и у ликвидаторов 1-й категории. Приостановили ещё в далёком 1996 году, когда стали интенсивно и массово провозить, потом и вовсе исключили.
В обычном порядке.

Добавил: Юлія

доброго дня.

В мене таке питання.
Був суд в нашу сторону, після чого були подані документи до виконавчої служби щодо стягнення суми з боржника, як приклад 5000 грн..
А ось тут, виконавча служба надіслала лист, коротенько - про те, що нібито не може знайти боржника.
Що в даному випадку робити?
потрібно писати скаргу на в Міністерство юстиції на бездіяльність виконаця, чи як?
Зазделегідь вдячний

Добавил: Игорь

Відповідно до ч. 1 статті 13 Закону «Про житлово-комунальні послуги» до послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій належать:

1. прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території;

2. санітарно-технічне обслуговування;

3. обслуговування внутрішньобудинкових мереж;

4. утримання ліфтів;

5. освітлення місць загального користування;

6. поточний ремонт;

7. вивезення побутових відходів.

Розпорядженням КМДА від 09.03.2011 року № 307 затверджена Структура, періодичність та строки надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Наприклад:

Склад робіт

Періодичність виконання

Підмітання тротуарів та дворових територій

Щоденно крім вихідних та святкових днів

Очищення урн від сміття

Щоденно

Миття сходових площадок і маршів

2 рази на місяць

Миття вікон

2 рази на рік

Контроль за своєчасною заміною електроламп на входах до під'їздів, на сходових клітинах

Щоденно

Прибирання ліфтових кабін

1 раз на тиждень

Статтею 20 закону «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач  має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

Вищевказаним розпорядженням встановлено,  що плата зменшується на 3,3 відсотка за кожний день порушення переліку і періодичності робіт.

Таким чином, для зменшення плати Вам необхідно звернутися до ЖЕКу для складання акту претензії щодо надання послуг не у повному обсязі.

Крім того, кожна окрема послуга має свій тариф. Відтак, Ви можете взагалі ставити питання про виключення окремих послуг із загальної послуги УТРИМАННЯ БУДИНКУ ТА ПРИБУДИНКОВОЇ ТЕРИТОРІЇ.

 


Добавил: Ирина (vaso)

Дане питання законодавчо регулюється:

1) Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 р. N 630;

2) Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 р. № 4.

По-перше, жителі повинні провести збори, на яких мають створити ініціативну групу з даного питання та ухвалити рішення про облаштування нового виду опалення. Це рішення мають підтримати усі власники приміщень в будинку або їхні уповноважені представники. Таким чином, на сьогоднішній день індивідуально відмовитися від послуг тепломережі у багатоквартирному будинку законним шляхом просто неможливо.

По-друге, питання відключення від центрального теплопостачання та підключення до автономного розглядає спеціальна міжвідомча комісія для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання (надалі - ЦО і ГВП) при районній державній адміністрації.

Комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.

При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником.

Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж (газопостачальна організація, санепідемстанція, ЖЕК).

Роботи з відключення будинку від мереж ЦО і ГВП виконуються у міжопалювальний період.

По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП  і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

ПРИМІТКА. Рішення комісії про відмову у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП може бути оскаржено до суду.



Добрго дня.
З початку.
викликаєте представника з ЖЕКу, берете 2-3х свідків. з ЖЕКу складають акт обстеження з підписами, ще краще зробіть фото з різних ракурсів...

потім, якщо по-любовно не вийде - в суд...



А если все же, по хорошему не получается решить данный вопрос.
Тогда в этом случае остается только суд.

В суд с пустыми руками не ходят. Суду нужны доказательства. К вашим претензиям и уже составленным актам надо еще приложить смету на ремонтно-строительные работы.

Если акты виновник подписать отказался или просто уклоняется от их подписания, используя любые благовидные или не очень предлоги, стоит продумать и представить доказательства его действий.

При отсутствии доказательной базы возможны парадоксальные ситуации.

В частности, виновник заявит, что документы видит впервые в жизни, никакой аварии не было, а вся тяжба - это козни соседей из-за того, что он, три года назад возвращаясь как-то вечерком после веселой дружеской попойки, случайно пнул их кошку. Что решит суд? Логика подсказывает одно, а вот практика.

Сметой, по вашей просьбе, займутся в ЖЭС или ЖРЭО и насчитают вам за свой труд два процента от стоимости работ. Можно выбрать и другую организацию, но только обязательно обладающую правами на подобную деятельность. Если уверены в успехе своей борьбы, не бойтесь платить. Затраты вполне можно включить в будущий иск.

Специалисты, составляющие смету, вас выслушают. Но свою работу будут выполнять на основании действующих норм и дефектного акта. И качество строительных материалов они должны учесть, и их стоимость в розничных ценах. Будьте уверены, все учтут.

Вот только будет ли учтенное соответствовать вашим хлопотам и затратам по последнему ремонту - еще вопрос. Слезами и словами специалистов не проймешь. А вот если сохранились какие-либо расходные документы, они, возможно, могут пригодиться.

Вне зависимости от того, куда вы обратились для составления сметы, ее нужно согласовать с балансодержателем дома. Причем, не тогда, когда вам будет удобно, а в течение трех дней.

Конечно, работы по ремонту и устранению недостатков можно поручить любой строительной организации, да и сметы скрупулезно можно не придерживаться. Хозяин, как говорится, барин. Но при определении размеров компенсации суд, скорее всего, учтет не фактические, а сметные расходы.

Судебные тяжбы не способствуют росту взаимопонимания между соседями. Поэтому, прежде чем обращаться в суд, учтите, что "виновник", в квартире которого произошел порыв, не всегда виноват.

В приведенных ниже случаях ответственность за последствия должна нести эксплуатирующая организация, в частности ЖЭС.
1. Неисправны вентили на вводных или общедомовых трубопроводах, в результате чего было невозможно оперативно и своевременно перекрыть воду.
2. Аварии в общедомовых системах и трубопроводах.
3. Неисправности в конструктивных элементах домовой конструкции.
4. Вода протекает через кровлю и стыки.
5. Не выполнены или выполнены некачественно необходимые ремонтные и профилактические работы в доме.


Добавил: Олександр