Четверг, 21.11.2024, 13:57
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная » 2011 » Май » 18 » Розмір зарплати за час відрядження не може бути нижчим середнього заробітку
15:05
Розмір зарплати за час відрядження не може бути нижчим середнього заробітку

Розмір зарплати за час відрядження не може бути нижчим середнього заробітку

Верховна Рада України внесла зміни до ст. 121 КЗпП з метою захисту працівників, які часто направляються для виконання функціональних обов’язків у відрядження. Дану статтю тепер доповнено новим абзацом наступного змісту: "Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку".

Раніше ст. 121 КЗпП була менш деталізованою і передбачала збереження за відрядженим працівником середнього заробітку.

Виникає питання: а що змінять ці корективи до КЗпП? На жаль, прямої відповіді на це питання немає. Ймовірніше за все, законодавець хотів, аби зарплата працівника, який з’їздив у відрядження, у будь-якому випадку не була меншою за зарплату, яку б він отримав, не їздивши у це відрядження.

Уявимо наступну ситуацію: помічник юриста підприємства у квітні - травні отримував зарплату у розмірі 3 тис. грн., з червня місяця його перевели на посаду юриста, встановили оклад у 5 тис. грн. та одразу ж відправили у відрядження у регіональне представництво на цілий місяць. За старими правилами за цей місяць з/п юриста склала б близько 3 тис. грн. (середня заробітна плата для оплати відрядження розраховується, виходячи із з/п за попередні два місяці згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ N 100 від 08.02.95 р.). І очевидно, що такому стану справ працівник би не зрадів. За новими ж нормами, йому оплатять роботу відповідно до умов трудового договору, тобто виплатять 5 тис. грн.

Однак незрозумілим залишається нове формулювання " оплата праці за виконану роботу". На думку деяких фахівців, це може означати, що оплаті не буде підлягати час проїзду до місця відрядження та назад. Проте ми вважаємо, що такий час є невід’ємною частиною виконання відрядженим працівником поставлених перед ним завдань (адже технології телепортації ще не дуже розвинені на нашій планеті J).

Сподіваємось, що найближчим часом внесені зміни роз’яснять фахівці Мінпраці.

-----------------------

Закон України "Про внесення змін до статті 121 Кодексу законів про працю України" (N 3231-VI від 19.04.2011 р.).

Офіційне опублікування: "Голос України" N 84 від 12.05.2011 р.

Дата набрання чинності: 13.05.2011 р.

 

 

Просмотров: 3110 | Добавил: vaso | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: